Informácie o nás

História  Mažoretkový súbor TAKTIK pracuje pri ZŠ v Sobotišti od roku 2004. Počas svojho pôsobenia sa súbor zúčastňoval a dodnes zúčastňuje rôznych vystúpení v obci Sobotište - Deň matiek, dôchodcov, obecných, hasičských, poľovníckych, maškarných plesov a karnevalov. Zúčastnil sa sprievodu pri oslavách obce i okresnej prehliadky krojových súborov. TAKTIK sa predstavil so svojím vystúpením i v mestách Holíč, Stará Turá, Dubňany(ČR), Skalica a v obciach Jablonica, Podbranč, Vrbovce, Tvrdonice(ČR), Borský Mikuláš, Smrdáky, Mokrý Háj, Chvojnica a Dolný Lopašov. Súbor reprezentoval obec aj na súťažiach v Ostrave, Bratislave, Prahe, Bytči, Malackách, Holešove, v Senici, v Němčiciach nad Hanou, v Kyjove, Galante, Dubňanoch, v Bystřici pod Hostýnem, v Trenčíne, Martine, Záhorskej Vsi, Sabinove, Púchove, Spišskej Novej Vsi i doma v Sobotišti, kde získal krásne ocenenia /pozri Súťaže /.                           

  1.1.2013 sa  súbor Mažoretiek TAKTIK Sobotište stal riadnym členom Asociácie mažoretkového športu Slovensko (AMaS), ktorá združuje mažoretkové skupiny na Slovensku. AMaS Slovensko zastrešuje Svetová federácia mažoretkového športu (MWF). Na majstrovských súťažiach týchto asociácií sme obsadili tieto medailové umiestnenia: 3. miesto - II. vicemajster SR (2014), 3. miesto - II. vicemajster SR (2015), 3. miesto - II. vicemajster Európy (2015), 3. miesto - II. vicemajster SR (2017) v disciplíne mix, 1. miesto - Majster SR (2016), 2. miesto - I. vicemajster Európy (2016), 1. miesto - Majster SR (2017) v disciplíne klasické mažoretky, 2. miesto - I. vicemajster SR (2016), 3. miesto - II. vicemajster Európy (2016), 3. miesto - II. vicemajster SR (2017) v disciplíne flag.

 

 

Vedenie súboru

 Mgr. Eliška Havlová

  vedúca súboru,

      choreografka, trénerka, admin       

 

 

Ľubica Havlová

organizačná vedúca

 

 

Asistentky trénerky:

Natália Neznáma

Jana Kadlečíková

Klára Jelínková

Fotograf súboru: B. Jelínek

Mapa miest, ktoré sme už navštívili


Zobraziť Naša TAKTIK mapa na väčšej mape

Súčasnosť

 

Súbor navštevujú deti a mládež najmä zo Sobotišťa a Podbranča, ale aj zopár dievčat z okolitých miest a obcí - z Vrboviec, zo Senice, z Dojča, Častkova, Chvojnice, Štefanova a z Turej Lúky. V sezóne 2017/2018 má súbor vyše 50 členov vo veku od 4 do 24 rokov, ktorí sú rozdelení do 4 skupín:

 

SENIORKY (od 15 rokov)

 

JUNIORKY (12-14 rokov)

 

KADETKY (8-11 rokov)

 

 

DETI (do 7 rokov)

 
  

 

 

 

 

Získané certifikáty tréneriek